Gordonki

Zajęcia umuzykalniające dla maluszków 0-3 lata wg teorii Edwina Gordona

Zajęcia prowadzone są według teorii prof. Edwina E. Gordona – oparte na śpiewaniu róznorodnych melodii i rytmiczanek z użyciem kolorowych pomocy (chustki, piłeczki, bańki mydlane, woreczki gimnastyczne, chusta animacyjna, instrumenty perkusyjne).

Gordonki rozwijają nie tylko zdolności muzyczne dzieci, ale i zdolności manualne czy koordynację ruchową. Wspomagają też naukę mowy.

Podczas zajęć dzieci osłuchują się z bogatym repertuarem melodyczno-rytmicznym (różne skale muzyczne, tempa, rytmy, style), wyrabiając gotowość do nauki gry na instrumentach w przyszłości i wspaniale się bawiąc.

Prowadzący ukończyli kurs teorii E.E. Gordona.

Więcej o Gordonkach przeczytasz tutaj.

Ostatnie zajęcia 20.01.2024 godz. 10.00.

Zajęcia zostają ZAWIESZONE na czas nieokreślony.

 

 

KLUB MALUCHA FIKAMY BEZ MAMY!

W ramach Klubu Malucha Fikamy bez MAMY! stawiamy dziecko w centrum – ważny jest dla nas szacunek dla jego osobowości i indywidualizmu. Dbamy o jego wszechstronny rozwój. Zapewniamy maluchom zajęcia na najwyższym poziomie, dajemy poczucie ciepła i bezpieczeństwa. Nasz bogaty program ma na celu pozwolić dzieciom uczyć się przez zabawę i rozwijać kreatywność oraz wrodzone zdolności.

Oferujemy opiekę nad dziećmi przez 5 godzin dziennie wraz z szerokim wachlarzem zajęć dodatkowych.

Zapewniamy dzieciom:

  • zajęcia z j. angielskiego trzy razy w tygodniu
  • zajęcia umuzykalniające wg teorii E.E. Gordona codziennie
  • spotkania z instrumentami
  • dogoterapię/spotkanie ze zwierzętami raz w miesiącu
  • sensoplastykę
  • taniec
  • dodatkowe atrakcje raz w miesiącu (teatrzyk/koncert/balik)

Codziennie dzieci mają okazję uczestniczenia w zabawach ogólnorozwojowych, zajęciach muzycznych, sensoplastycznych, tanecznych, językowych, dogoterapii, spotkaniach z instrumentami. Znajdujemy również czas na bajkoterapię czy zabawy podwórkowe, a to wszystko pod okiem wykwalifikowanej kadry – pedagogów, osób z doświadczeniem w opiece nad dziećmi w wieku żłobkowym i przedszkolnym, nauczycieli muzyki i języków obcych, animatorów czasu wolnego, trenerów sensoplastyki.

20230828_102052 (1)
IMG-20221117-WA0000