MUZYCZNE KRAINY

Zajęcia umuzykalniające dla dzieci 3-5 lat wg teorii Edwina Gordona

Zajęcia prowadzone są według teorii prof. Edwina E. Gordona – oparte na śpiewaniu róznorodnych melodii i rytmiczanek z użyciem kolorowych pomocy (chustki, piłeczki, bańki mydlane, woreczki gimnastyczne, chusta animacyjna, instrumenty perkusyjne).

Muzyczne krainy zapewniają dzieciom w wieku przedszkolnym możliwość rozwijania wrażliwości muzycznej i ekspresję poprzez muzykę. Dzieci uczą się audiować – rozumieć muzykę, „myśleć muzycznie”. Podczas zajęć dzieci osłuchują się z bogatym repertuarem melodyczno-rytmicznym (różne skale muzyczne, tempa, rytmy, style), wyrabiając gotowość do nauki gry na instrumentach w przyszłości. Zajęcia zawierają element świadomej gry na instrumentach perkusyjnych, wyrabiają poczucie rytmu i poczucie tonalności.

Prowadzący ukończyli kurs teorii E.E. Gordona.

Przedszkole Fikami i gramy

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE: FIKAMYIGRAMY.PL

Świadomie dbamy o rozwój dziecka

Wyobraź sobie miejsce, gdzie dźwięki muzyki mają niesamowitą moc. Muzyka na żywo otacza dzieci, a przestrzeń wypełnia się śpiewem, tańcem i spontanicznym śmiechem. 

W przedszkolu Fikamy i Gramy doświadczenie i wiedza o procesach rozwojowych dzieci łączy się z innowacyjnymi metodami nauczania. Zindywidualizowane podejście do dzieci pozwala bacznie śledzić ich rozwój i wzmacniać kompetencje właściwe dla danego wieku. 

Cały nasz program oparty jest na zabawie. Bazując na jego trzech filarach, bawię się – tworzę – poznaję, wykorzystujemy naturalną ciekawość dzieci i chęć uczenia się poprzez śpiew, taniec, sztukę, opowiadanie bajek, eko edukację czy sensoplastykę. Bawiąc się uczymy się języka polskiego, angielskiego czy matematyki.

Stałym elementem naszej metodologii jest umuzykalnianie. U nas dzieci poznają muzykę zgodnie z teorią E.E. Gordona, co oznacza, że nauczyciele rozwijają ich zdolności melodyczne i rytmiczne, uczą audiacji, czyli myślenia muzycznego.

Muzyka śpiewana na żywo sprawia, że dzieci w swobodnej atmosferze poznają ją i dzięki niej rozwijają się w unikalny sposób. Muzyka wpływa na rozwój pamięci, umiejętności matematycznych i organizacyjnych a także językowych. Nasze wychowawczynie są również lektorkami języka angielskiego. Wykorzystując więc ten wyjątkowy moment w rozwoju dzieci, codziennie komunikujemy się obu językach – polskim i angielskim. 

Naszym celem jest stworzenie środowiska sprzyjającego wczesnemu etapowi rozwoju, który leży u podstaw procesu uczenia się przez całe życie. Bo czasem ważniejsze jest jak się uczymy, niż czego się uczymy.  

Zabawa jest stanem umysłu, w którym równoważy się potencjał wyzwań i możliwości. To optymalny stan umysłu dla tworzenia i innowacji. A warunkami wejścia w taki stan są trzy proste zasady: wystarczająca pewność siebie by podejmować ryzyko, dużo czasu na pracę własną i dużo poczucia humoru. 

W ten sposób wspieramy dzieci w byciu otwartym na uczenie się przez całe życie.

Zapisy i dodatkowe informacje pod nr tel. 880934135, kontakt@kompozytornia.pl

fikamyigramy.pl

Czesne 990zł/miesiąc + wyżywienie (14,50zł /dzień)

Grupy max. 12 osobowe