Zobacz, jak dbamy o to, aby Twoje dziecko nie tylko spędzało u nas cudowny czas, ale również rozwijało i wzmacniało swoje naturalne zdolności

Świadomie dbamy o rozwój dziecka

Wyobraź sobie miejsce, gdzie dźwięki muzyki mają niesamowitą moc. Muzyka na żywo otacza dzieci, a przestrzeń wypełnia się śpiewem, tańcem i spontanicznym śmiechem. 

W przedszkolu Fikamy i Gramy doświadczenie i wiedza o procesach rozwojowych dzieci łączy się z innowacyjnymi metodami nauczania. Zindywidualizowane podejście do dzieci pozwala bacznie śledzić ich rozwój i wzmacniać kompetencje właściwe dla danego wieku. 

Cały nasz program oparty jest na zabawie. Bazując na jego trzech filarach, bawię się – tworzę – poznaję, wykorzystujemy naturalną ciekawość dzieci i chęć uczenia się poprzez śpiew, taniec, sztukę, opowiadanie bajek, eko edukację czy sensoplastykę. Bawiąc się uczymy się języka polskiego, angielskiego czy matematyki.

Stałym elementem naszej metodologii jest umuzykalnianie. U nas dzieci poznają muzykę zgodnie z teorią E.E. Gordona, co oznacza, że nauczyciele rozwijają ich zdolności melodyczne i rytmiczne, uczą audiacji, czyli myślenia muzycznego.

Muzyka śpiewana na żywo sprawia, że dzieci w swobodnej atmosferze poznają ją i dzięki niej rozwijają się w unikalny sposób. Muzyka wpływa na rozwój pamięci, umiejętności matematycznych i organizacyjnych a także językowych. 

Naszym celem jest stworzenie środowiska sprzyjającego wczesnemu etapowi rozwoju, który leży u podstaw procesu uczenia się przez całe życie. Bo czasem ważniejsze jest jak się uczymy, niż czego się uczymy.  

Zabawa jest stanem umysłu, w którym równoważy się potencjał wyzwań i możliwości. To optymalny stan umysłu dla tworzenia i innowacji. A warunkami wejścia w taki stan są trzy proste zasady: wystarczająca pewność siebie by podejmować ryzyko, dużo czasu na pracę własną i dużo poczucia humoru. 

W ten sposób wspieramy dzieci w byciu otwartym na uczenie się przez całe życie.

muzyka + język angielski + kreatywność

Te trzy elementy stanowią dla nas podstawę do działania!

Na wzór finlandzkiego systemu chcemy przygotować Dziecko do życia, zamiast do zdawania testów na późniejszych etapach edukacji. Ponadto uczymy Dzieci swobodnego wyrażania siebie z jednoczesnym szacunkiem do drugiego człowieka, a to wszystko realizujemy w rodzinnej atmosferze z dużą przestrzenią do zabawy.

W naszym przedszkolu Dziecko:

 • podejmie próby wykorzystywania swoich pomysłów podczas wykonywania różnych zadań,
 • stanie się samodzielne,
 • nauczy się współpracować,
 • będzie czuło się bezpiecznie,
 • pozna swoje emocjei podejmie próbę ich wyrażania,
 • uwierzy w siebiei w swoje nieograniczone możliwości.

JAK SPĘDZAMY CZAS I JAKIE SĄ NASZE METODY PRACY?

W Fikamy i Gramy na pierwszym miejscu jest Dziecko. Korzystając ze sprawdzonych i innowacyjnych metod, wzmacniamy kompetencje i rozwijamy osobiste talenty Dzieci.

Dodatkowo:

 1. Umuzykalniamy Dzieci według teorii E. E. Gordona.
 2. Języka angielskiego uczymy się przy pomocy TPR (Total Physical Response). Jest to technika reagowania całym ciałem stworzona przez profesora Jamesa Ashera. Wykorzystujemy proste zwroty (e.g. „stand up”, „sit down”), aby zapoznać Dziecko z językiem obcym w jak najbardziej naturalny sposób. 
 3. Pobudzamy dziecięce zmysły i kreatywność podczas zajęć sensoplastycznych. Któż nie lubi się brudzić?? Poznając różne faktury, konsystencje, zapachy i smaki brudzimy się od stóp do głów i doświadczamy ich wszystkimi zmysłami.
 4. Bajkoterapia – czyli wykorzystywanie bajek do pobudzenia ciekawości i wyobraźni dziecka oraz do rozwijania jego inteligencji i porządkowania uczuć. Bajki pomagają rozpoznać różnice między dobrem i złem i towarzyszą nam podczas relaksu.
 5. Gimnastyka buzi i języka – Ćwiczenia logopedyczne to mnóstwo zabawy i śmiesznych zadań, które usprawniają aparat mowy Dziecka. 
 6. Kącik relaksu – każdy z nas ma swój lepszy i gorszy dzień, na te gorsze dni przygotowaliśmy przytulne miejsce, gdzie Dziecko będzie mogło uspokoić się i nabrać sił. Zawsze, kiedy poczuje taką potrzebę, zostanie sam na sam ze swoim JA.
 7. Żadna pogoda nam nie straszna! Lubimy poznawać świat podczas zabaw w ogrodzie, obserwować życie roślin i zwierząt. 

Muzyka to stały element naszego dnia. Oprócz śpiewania piosenek i rytmizowania w duchu teorii Gordona, słuchamy różnych utworów muzycznych oraz urozmaicamy zajęcia w takie formy, jak: elementy rytmiki, aktywne słuchanie metodą Batti Strauss czy zajęcia muzyczno – ruchowe. Dzieci uczestniczą również w spotkaniach z instrumentami (m.in. pianino, skrzypce, gitara, akordeon, flet poprzeczny).

Zapisy i dodatkowe informacje pod nr tel. 880934135, kontakt@kompozytornia.pl

fikamyigramy.pl

Czesne 990zł/miesiąc plus wyżywienie 14,80 zł/dzień

Grupy max. 12 osobowe

Dzieci w wieku 2,5-6 lat (zerówka)

Wspieramy w procesie odpieluchowania

nasze wyjątkowe ciocie i eksperci

594f97fb4aba1_img-1787

Mgr Paulina Wodnicka

5eac8affd45df_94618563-713390476068413-7659086828154126336-n

Mgr Alicja Urbańska

supermom-miniatura-23-removebg-7

dr Karolina Kizińska

Weronika Winiecka

Mgr Anna Rossowska-Grudzińska