Gordonowskie Muzyczne Przedszkole Polsko-Angielskie

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE: FIKAMYIGRAMY.PL

W Fikamy i Gramy doświadczenie i wiedza o procesach rozwojowych dzieci łączy się z innowacyjnymi metodami nauczania. Zindywidualizowane podejście do dzieci pozwala bacznie śledzić ich rozwój i wzmacniać kompetencje właściwe dla danego wieku. Dbamy o ścisłą współpracę naszego zespołu z rodzicami i ekspertami i wzajemnie uczymy się od siebie.

Naszym mentorem i merytorycznym konsultantem jest Magdalena Sękowska, psycholog, psychoterapeuta, dyrektor Kliniki Uniwersytetu SWPS, wykładowca, ekspert prowadzący warsztaty m.in. o tym jak wzmacniać poczucie wartości u Dziecka 

https://www.youtube.com/watch?v=WOJbfQe3hFI

 Stałym elementem naszej metodologii jest umuzykalnianie. U nas dzieci poznają muzykę zgodnie z teorią E.E. Gordona, co oznacza, że nauczyciele rozwijają ich zdolności melodyczne i rytmiczne, uczą audiacji, czyli myślenia muzycznego.  

Muzyka grana na żywo sprawia, że dzieci w swobodnej atmosferze poznają ją i dzięki niej rozwijają się w unikalny sposób. Muzyka wpływa na rozwój pamięci, umiejętności matematycznych i organizacyjnych a także językowych. Wykorzystując więc ten wyjątkowy moment w rozwoju dzieci, codziennie poświęcamy trzy godziny na komunikację w języku angielskim.

Stawiamy na wzmacnianie poczucia własnej wartości, szacunek do dzieci i angażujące zabawy!

Nasz autorski program oparty jest na wiedzy o procesie rozwojowym, zdolnościach i potrzebach Dzieci. Naszym celem jest wszechstronna, przyjazna edukacja oparta na więzi z nauczycielem, który potrafi słuchać, zaciekawić, wesprzeć i który buduje w Dziecku motywację do poznawania świata. 

Zapisy i dodatkowe informacje pod nr tel. 880934135, kontakt@kompozytornia.pl

 

Zapisz Swoje Dziecko już dziś!

Gwarantujemy:

  • opiekę na najwyższym poziomie w godz. 7.30-17.00
  • kameralne grupy (do 13 osób w grupie)
  • zaciszną lokalizację z dostępem do ogrodu
  • bogaty program zajęć
  • dodatkowe wydarzenia
  • miejsca parkingowe
  • zdrową dietę 
  • ubezpieczenie NNW

Czesne 1200 zł + wyżywienie

Wiek dzieci: od 2,5 - 6 lat

Punkt Przedszkolny Fikamy i Gramy mieści się w Poznaniu, ul. Krośnieńska 9

Zapisy i dodatkowe informacje pod nr tel. 880934135, kontakt@kompozytornia.pl

muzyka + język angielski + kreatywność

Te trzy elementy stanowią dla nas podstawę do działania!

Na wzór finlandzkiego systemu chcemy przygotować Dziecko do życia, zamiast do zdawania testów na późniejszych etapach edukacji. Ponadto uczymy Dzieci swobodnego wyrażania siebie z jednoczesnym szacunkiem do drugiego człowieka, a to wszystko realizujemy w rodzinnej atmosferze z dużą przestrzenią do zabawy.

W naszym przedszkolu Dziecko:

•podejmie próby wykorzystywania swoich pomysłów podczas wykonywania różnych zadań,

•stanie się samodzielne,

•nauczy się współpracować,

•będzie czuło się bezpiecznie,

•pozna swoje emocje i podejmie próbę ich wyrażania,

uwierzy w siebie i w swoje nieograniczone możliwości.

JAK SPĘDZAMY CZAS I JAKIE SĄ NASZE METODY PRACY?

W Fikamy i Gramy na pierwszym miejscu jest Dziecko. Korzystając ze sprawdzonych i innowacyjnych metod, wzmacniamy kompetencje i rozwijamy osobiste talenty Dzieci. Stawiamy na pracę metodą projektów, która pozwala Dzieciom na eksperymentowanie, czyli na to, co Dzieci lubią najbardziej. Dodatkowo:

1. Codziennie umuzykalniamy Dzieci według teorii E. E. Gordona; ponadto wykorzystujemy autorskie utwory do pracy z Dziećmi i wspólnie komponujemy.

Muzyka to stały element naszego dnia. Oprócz śpiewania piosenek i rytmizowania w duchu teorii Gordona, słuchamy różnych utworów muzycznych oraz urozmaicamy zajęcia w takie formy, jak: elementy rytmiki, aktywne słuchanie metodą Batti Strauss, zajęcia muzyczno - ruchowe, improwizacje, malowanie przy muzyce, muzykoterapia …. Dzieci uczestniczą również w koncertach gordonowskich oraz spotkaniach z instrumentami (m.in. pianino, skrzypce, gitara, akordeon, flet poprzeczny).

2. Języka angielskiego uczymy się przy pomocy TPR (Total Physical Response). Jest to technika reagowania całym ciałem stworzona przez profesora Jamesa Ashera. Wykorzystujemy proste zwroty (e.g. „stand up”, „sit down”), aby zapoznać Dziecko z językiem obcym w jak najbardziej naturalny sposób. Język angielski używany jest przynajmniej 3 godziny dziennie, zarówno przy wykonywaniu codziennych czynności, jak i w formie zajęć/śpiewania/słuchania piosenek.

Do naszego przedszkola zajrzą też czasem niespodziewani goście… Ulubieńcy Dzieci, czyli kolorowe pacynki, które ni w ząb nie potrafią mówić po polsku! Czy dzieci zrozumieją, co powie do nich drewniana księżniczka? A może pomogą królikowi odnaleźć zaginioną marchewkę? Naturalna potrzeba rozmowy motywuje dzieci i zachęca je do mówienia w języku angielskim.

3. Stosując metodę Marii Montessori pomagamy Dziecku w rozwijaniu samodzielności i wiary we własne siły, wypracowaniu szacunku do pracy, formowaniu wzajemnej pomocy bez rywalizacji oraz rozwijaniu indywidualnych uzdolnień i umiejętności współpracy.

4. Będziemy pobudzać dziecięce zmysły i kreatywność podczas zajęć sensoplastycznych. Któż nie lubi się brudzić?? Poznając różne faktury, konsystencje, zapachy i smaki brudzimy się od stóp do głów i doświadczamy ich wszystkimi zmysłami.

5. Bajkoterapia - czyli wykorzystywanie bajek do pobudzenia ciekawości i wyobraźni dziecka oraz do rozwijania jego inteligencji i porządkowania uczuć. Bajki pomagają rozpoznać różnice między dobrem i złem i towarzyszą nam podczas relasku.

6. Gimnastyka buzi i języka - Ćwiczenia logopedyczne prowadzone przy użyciu kuferka logopedycznego to mnóstwo zabawy i śmiesznych zadań, które usprawniają aparat mowy Dziecka.

7. Kącik relaksu - każdy z nas ma swój lepszy i gorszy dzień, na te gorsze dni przygotowaliśmy przytulne miejsce, gdzie Dziecko będzie mogło uspokoić się i nabrać sił. Zawsze, kiedy poczuje taką potrzebę, zostanie sam na sam ze swoim JA.

8. Kreatywne zabawki - Chcąc pobudzić kreatywność Dziecka, korzystamy z zabawek drewnianych, pozbawionych elektroniki, lub też tworzymy je własnoręcznie na zajęciach.

9. Żadna pogoda nam nie straszna! Lubimy poznawać świat podczas zabaw w ogrodzie i spacerów, obserwować życie roślin i zwierząt. 

10. Mali EKOlodzy - Wspólnie sadzimy i dbamy o rośliny, wprowadzamy segregację śmieci, nie obce jest nam pojęcie recyklingu. Uświadomiamy Dzieciom, że mają wpływ na kształtowanie środowiska.

11. Dbamy o prawidłowe tempo rozwoju Dzieci wykorzystując Metodę Ruchu Rozwijającego, która polega na radosnej zabawie ruchem, świadomości własnego ciała i otaczającej nas przestrzeni.

12. Uważa się, że twórczość to cecha przyszłości, dlatego chcemy wspierać aktywność twórczą Dzieci od samego początku. Treningi twórczości oraz gimnastyka twórcza R. Labana – połączenie ruchu z muzyką i rytmem – towarzyszą nam każdego dnia.

13. Bajki o cyfrach i rozwiązywanie zagadek na pokładzie pirackiego statku – oto, jak widzimy świat matematyki. W czasie fabularyzowanych zajęć poznajemy świat liczb, wartość pieniądza i siłę oszczędzania. Wielka ekonomia w małych głowach!

15. Wszyscy wiedzą, że budowanie z klocków LEGO to wielka frajda! Jest to też okazja do rozwijania wyobraźni i zręczności. My radość małych konstruktorów wykorzystujemy również w celach edukacyjnych - dzięki autorskim pomysłom oraz oryginalnym scenariuszom LEGO udowadniamy, że nauka to zabawa, a zabawa jest nauką!

Dołącz do nas!

Relacja z Dnia Otwartego:

up
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.